Zpět na přehled služeb

Kontaktní čočky
Kontaktními čočkami lze korigovat většinu refrakčních vad – krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus a dokonce i zhoršené vidění do blízka.

Aplikujeme pouze čočky renomovaných firem ( např. Johnson&Johnson, Ciba Vision, Neomed –Cooper Vision, Bausch&Lomb), které se vyznačují vynikající optickou kvalitou i biofyzikálními vlastnostmi materiálu. Materiál a minimální středová tloušťka zajišťují u všech těchto čoček vysokou propustnost pro kyslík, UV filtr chrání oči před ultrafialovým zářením. Různé typy vnitřního designu i materiálu nám spolu s pečlivým vyšetřením vašich očí dovolují vybrat optimální variantu kontaktních čoček pro celodenní či příležitostné nošení podle vašeho přání a životního stylu. Současné kontaktní čočky jsou velmi pohodlné a biokompatibilní – tj. samy o sobě nepůsobí problémy ve styku s tkáněmi lidského těla.

Velmi důležitá je však častá výměna starých čoček za nové. Špatně vyčištěné usazeniny na čočkách snižují komfort vidění a mohou vést ke vzniku alergií nebo rohovkových infekcí.
Tyto komplikace mohou nastat, přestože nemáte s nošením čoček subjektivně žádné potíže. Nezapomínejte, že kontaktní čočka je cizí předmět v oku. Rozhodně není bez rizika kupovat si dlouhodobě čočky v obchodě bez jakýchkoliv kontrol očním specialistou.
Pravidelná kontrola očním lékařem, i když čočky snášíte skvěle, je naprosto nezbytná.

Narůstající množství usazenin představuje velké riziko možných komplikací v budoucnu. Problémy mohou být časem tak velké, že pacient není schopen nadále čočky používat vůbec.


Pokud se nechcete nebo nemůžete starat každý den o čištění čoček, trpíte alergiemi, bojíte se infekce nebo se pohybujete v prašném prostředí a podobně, mohou být pro vás ideálním řešením jednorázové jednodenní kontaktní čočky. Během jediného dne se na nich totiž nestihnou vytvořit nežádoucí usazeniny. Navíc odpadá večerní čištění a ušetříte za čistící
roztoky.Čím častěji budete své čočky vyměňovat, tím menší bude nebezpečí infekčních a alergických komplikací.

Kontroly lékařem u nás jsou zdarma, pokud si čočky kupujete v naší ordinaci.
Cena aplikace a zácviku: 600 Kč, pro bifokální čočky 800 Kč (aplikace je složitější, obvykle bývá spotřeba několika párů). Cena je včetně výběru čoček lékařem, zácviku nasazení a vyjímání čoček z oka vyškolenou sestrou - kontaktologem, vysvětlení zásad při nošení a při čištění čoček. Zdarma první pár čoček (případně i další podle potřeby), pouzdro, čistící roztok, informační brožura a potvrzení k řidičskému průkazu. Běžné sférické dioptrie máme stále na skladě, torické, bifokální či barevné čočky individuálně objednáváme.

Pro naše pravidelné zákazníky míváme při nákupech akční slevy, bonusy apod.